BSS reprezentuje pierwszego Polaka w GP3

To będzie rok pełen emocji nie tylko dla Business Sport Solutions, ale dla wszystkich fanów motosportu w Polsce. Po raz pierwszy w historii polski zawodnik wystartuje w prestiżowej GP3 – serii stworzonej dla przyszłych kierowców Formuły 1. Aleksander Bosak to kolejny kierowca wyścigowy reprezentowany przez naszą firmę.

 

Bosak reprezentować będzie barwy założonego w 1997 roku przez Christiana Hornera zespołu Arden International. To jeden z najbardziej utytułowanych teamów wyścigowych startujących w seriach GP3 i GP2. W barwach zespołu jeździli między innymi Heikki Kovalainen, Bruno Senna, Sebastien Buemi, Carlos Sainz Jr i Danill Kvyat.

 

Starty w GP3 to duży krok w karierze Polaka. Jej celem jest rozwijanie umiejętności i talentu młodych kierowców. Dla Aleksandra Bosaka udział w tej serii stworzą możliwości doskonalenia umiejętności i awansu do wyższych serii wyścigowych, zwłaszcza, że do królewskiej kategorii trafiło już pięciu kierowców tej juniorskiej serii: Esteban Gutiérrez, Jean-Éric Vergne, Valtteri Bottas, Daniil Kvyat i Carlos Sainz Jr.

 

Według Damiana Raciniewskiego, Prezesa Business Sport Solutions, to historyczny moment w polskim motosporcie: „Dotychczas jeszcze żaden Polak nie wystartował w wyścigach serii GP3. Jesteśmy dumni, że BSS współuczestniczy w tym projekcie. To kolejny, po Kubie Giermaziaku, utalentowany młody kierowca w gronie sportowców reprezentowanych przez Business Sport Solutions”.

 

BSS odpowiada za komunikację startów Aleksandra Bosaka w serii GP3, działania marketingowe oraz sprzedaż praw do wizerunku sportowca.